تاريخ روز : سه شنبه 19 اسفند 1399

سامانه اطلاع رساني سهامداران شركت توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد (سهامی عام)

  

اخبار 

 
عنوان خبر:

توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد در راه توسعه
مدیرعامل شرکت توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد: صادرات فولاد هدف اول ما است

غلامرضا موذنی، مدیرعامل شرکت توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد با اشاره به اثرات مثبت تاسیس شرکت نفت میلاد بر وضعیت شرکت توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد اظهار داشت: هدف از تشکیل و تاسیس شرکت توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد، فعالیت بازرگانی در حوزه محصولات فولادی بود و به همین دلیل موسسان این شرکت عمدتا از اعضای اتحادیه ها،تعاونی‌ها و توزیع‌کنندگان محصولات فولادی در کشور هستند. با شروع رکود حاکم بر بازار فولاد از اواسط سال ۱۳۹۳ عملا فعالیت در این حوزه به نفع شرکت نبوده و منافع سهامداران در صورت تداوم خرید و فروش و فعالیت بازرگانی در این حوزه با خطراتی مواجه می‌شد.
وی افزود: در جلسات هیات مدیره بحث فعالیت در سایر حوزه‌های صنعت مطرح و به تصویب رسید و باتوجه به تجربیاتی که در زمینه تولید فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی در شرکت وجود داشت پیشنهاد تاسیس شرکت نفت میلاد پارس مطرح و پس از بررسی تمامی جوانب امر و با رعایت صرف و صلاح و منافع سهامداران شرکت، هیات مدیره تصمیم به راه‌اندازی این شرکت بر پایه دانش بومی و استفاده از متخصصان داخلی و دانشگاهی گرفت تا به نوعی بتواند عدم فعالیت و تحرک در حوزه محصولات فولادی را جبران کند.
مدیرعامل شرکت توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد ادامه داد: نفت میلاد پارس اولین تولیدکننده روغن رابر با PCA زیر ۳ درصد در ایران است. این محصول در صنایع لاستیک و تایر مورد استفاده قرار می‌گیرد و بازار خوبی در کشورهای آسیای شرقی، اروپا و هند برای صادرات وجود دارد. روغن رابر سبز مطابق با استانداردهای روز اروپا و محصولی دوستدار محیط زیست بوده و به همین دلیل استقبال زیادی از آن شده است.
وی تصریح کرد: در حال حاضر برای فروش و صادرات این محصول قراردادهایی منعقد شده و برخی کشورهای آسیایی مثل چین، هند، کره و اندونزی از متقاضیان خرید این محصول هستند البته مجموعه نفت میلاد پارس محصولات دیگری نیز تولید می‌کند که بازار داخلی دارد. علاوه بر این خط تولید محصول CBFS نیز به تازگی افتتاح و به بهره‌برداری رسیده، CBFS خوراک صنایع دوده‌سازی است.
موذنی درخصوص ویژگی‌های اساسی شرکت نفت میلاد پارس بر وضعیت سهام شرکت توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد گفت: نفت میلاد پارس در نیمه دوم سال گذشته به‌طور رسمی افتتاح شده و هنوز اطلاعات مالی این شرکت در اختیار فعالان بازار سرمایه برای تصمیم‌گیری و خرید سهم شرکت توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد قرار نگرفته است، اما با توجه به توضیحاتی که در مجامع و سایر جلسات به سهامداران شرکت در این خصوص داده شده، نظر سهامداران شرکت جلب شده و سهم خود را در بازار حفظ کرده‌اند.
نایب رئیس هیات مدیره شرکت نفت میلاد پارس افزود: البته ما به این موضوع خیلی امیدواریم، نفت میلاد پارس یک شرکت دانش‌بنیان با فرمول منحصر به فرد است که در حال حاضر در کشور در اختیار مجموعه نفت میلاد است. روغن رابر سبز تولیدی نفت میلاد پارس از بازار صادراتی قابل توجهی برخوردار است و فروش این محصولات می‌تواند سود خوبی برای شرکت توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد داشته باشد.
وی درخصوص برنامه‌های سال جاری برای شرکت توسعه بازرگانی آهن و فولاد تصریح کرد: توسعه فعالیت‌های شرکت در حوزه صنعت فولاد فلسفه وجودی و هدف از تشکیل شرکت بوده است. قصد داریم دامنه فعالیت شرکت را در حوزه فولاد تعمیم دهیم، فعالیت در صنایع پایین دستی و بالادستی فولاد از جمله حضور در بخش معدن و صنایع معدنی و حضور در بازارهای صادراتی فولاد جزو اولویت‌ها و برنامه شرکت در سال‌جاری است. با توجه به پیش‌بینی‌ها برای رونق بورس در سال جاری حضور پررنگ و فعال‌تر شرکت ارزش‌آفرینان میلاد در بورس و بازار سرمایه نیز در دستور کار شرکت قرار دارد.
موذنی درخصوص ورود شرکت توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد به بازار اصلی فرابورس خاطرنشان کرد: با تاسیس و راه‌اندازی شرکت تولیدی نفت میلاد پارس مهم‌ترین و اصلی ترین گام را برای ورود به بازار اصلی فرابورس برداشته‌ایم، بر همین اساس اقدامات و مذاکرات لازم با سازمان بورس در جهت انتقال نماد معاملاتی «بمیلا» به بازار اصلی فرابورس انجام شده و امیدواریم با موافقت سازمان این امر تا پایان سال ۹۵ عملی شود، چرا که این موضوع برای گروه توسعه بازرگانی فولاد و آهن میلاد بسیار حائز اهمیت است و قطعا پیگیری‌های لازم را در این خصوص انجام خواهیم داد.
نایب رئیس هیات مدیره شرکت نفت میلاد پارس همچنین درخصوص حضور سبز شرکت نفت میلاد پارس در بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی اظهار داشت: این مهم فرصت مغتنمی برای شرکت نفت میلاد پارس به‌عنوان تخصصی‌ترین تولید‌کننده انواع روغن‌های فرآیند لاستیک و تنها تولیدکننده روغن‌های فرآیند لاستیک سبز (دوستدار محیط زیست) در خاورمیانه بود تا نسبت به ارائه دستاوردهای منحصر به فرد خود اقدام کند و گام موثری در ارتقای کیفیت محصولات تولیدی در کشور به سوی داشتن محیط زیستی سالم و سبز بردارد. به گفته وی، ماحصل ۴ روز شرکت در نمایشگاه تخصصی مذکور، انجام بیش از ۵۰ جلسه تخصصی و عمومی با شرکت‌های تولیدی، بازرگانی، کارگزاری‌های فروش، عاملان فروش و... شده و بیش از ۲۰۰۰ نفر نیز از غرفه شرکت نفت میلاد پارس بازدید کردند.
موذنی افزود: در این نمایشگاه ضمن انعقاد قراردادهای بلند و کوتاه‌مدت کاری، جلسات تخصصی همفکری درخصوص ارتقای سطح کیفی محصولات تولیدی در صنایع مختلف تولید‌کننده روغن‌های صنعتی در جهت دستیابی به استانداردهای جهانی برگزار شد. همچنین مدیران ارشد شرکت نفت میلاد پارس ضمن بازدید از بیش از ۲۰۰ شرکت داخلی و خارجی به بحث و تبادل نظر درخصوص چگونگی فروش محصولات و خرید مواد اولیه و تهیه تجهیزات آزمایشگاهی و تولیدی پرداختند.
وی خاطرنشان کرد: همچنین عملکرد مالی ۳ ماهه پایانی سال ۹۴ بهتر از ۹ ماهه آن بود، اما هنوز هم نسبت به بودجه اعلام شده برای این سال انحراف وجود دارد که علت عمده این انحراف راه‌اندازی پروژه‌های جدید شرکت و رکود حاکم بر بازار فولاد و آهن است، اما برای سال مالی جاری با توجه به تمامی موارد ذکر شده قطعا عملکرد بهتری رقم خواهد خورد و شاهد رشد سودآوری «بمیلا» خواهیم بود.
 

روزنامه دنیای اقتصاد - شماره ۳۷۶۷ تاریخ چاپ:۱۳۹۵/۰۲/۲۸ بازدید:۲۲۸بار کد خبر: DEN-1052791